Squirrel

 

خوب این عجیب است. به نظر می رسد یاهو یک برنامه پیام رسان جدید با نام Squirrel (سنجاب) منتشر می کند. به گزارش Android Police، این صادقانه شبیه Slack به نظر می رسد، اما با تمرکز بر خانواده ها به جای بهره وری کار و وظیفه. این نرم افزار ممکن است یک ضربه عظیم باشد، تنها یک روش جدید برای یاهو تا اطلاعات بیشتری درباره شما جمع آوری نماید. یا شاید این یک برنامه پیام رسان دیگر است که محکوم به شکست خواهد بود.

در حال حاضر Squirrel  بصورت عمومی در دسترس نیست، بنابراین امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد مگر اینکه یک کد در اختیار داشته باشید. با توجه به تصاویر تیزر یاهو، این برنامه تقریباً با تعدادی از سرویس های پیام رسان مدرن (Slack ،Microsoft Teams و Discord) از پنج سال گذشته یکسان است. ویژگی های تبلیغ شده بسیار استاندارد هستند، این باعث می شود که من تعجب نکنم که چرا یاهو در اولین فرصت سنجاب را منتشر کرد.

 

Squirrel

 

توضیحات برنامه ویژگی هایی مانند اتاق ها، “برای افراد خاص یا موضوعات؛” قطع کردن صدا، برای “غیرفعال کردن اعلان ها در اتاق هایی که سروصدا می کنند؛” انفجارها، برای “حصول اطمینان از اینکه هر کس در گروه شما پیام های مهم را می بیند؛” و غیره را فهرست می کند. و پس از بررسی دقیق تر، یک لوگوی Slack ترکیبی بصورت پایه ای در گوش squirrel ، سنجاب، وجود دارد.

اما از آنجا که برنامه برای استفاده با خانواده و دوستان شما طراحی شده است، شاید سادگی یک چیز خوب است؟ یک سخنگوی Gizmodo گفت: “قسم می خوریم، ما همیشه به دنبال راه های خلاقانه برای افزودن ارزش به زندگی اعضایمان هستیم. حالا ما در حال آزمایشیک برنامه پیام رسان جدید متمرکز بر بهبود ارتباطات گروه زندگی روزمره به روشی سرگرم کننده و سازمان یافته هستیم.” بدون نیاز به نگرانی در مورد چیزهایی مانند یکپارچگی های برنامه یا محدودیت های محل کار، یاهو یک رابط barebones برای پیام های گروه ایجاد کرده است.

یکی از جذاب ترین بخش های سنجاب در یکی از تصاویر تبلیغاتی آن در خصوص حریم خصوصی است : “حریم خصوصی شما محترم است. دعوت با یک لینک، بدون نیاز به اشتراک گذاری مخاطبین خود با ما.” سابقه یاهو با حفظ حریم خصوصی و امنیت بسیار بی نظیر است. در اکتبر سال ۲۰۱۷، این شرکت تأیید کرد که همه ۳ میلیارد حساب کاربری یاهو در ماه اوت سال ۲۰۱۳ تحت تأثیر نقض امنیتی قرار گرفتند. در نتیجه، کمیسیون امنیت و بورس، یاهو را ۳۵ میلیون دلار بخاطر افشای اطلاعات جریمه کرد.

  • 371 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی