مردان

 

کج خلقی کردن مردان بخاطر آفت کش روی سیب یا پلاستیک درون بسته بندی غذای با همسر، مادر یا دختران درست است؟ نه خیلی سریع! گزارش سلامت مردان از کار گروه NGO زیست محیطی (EWG) می خواهد که متفاوت باشید. همان محصولاتی که زنان هر روز نگران آن ها هستند، برای آقایان هم به همان اندازه بد است، این گزارش نتیجه گیری می کند، مواد شیمیایی هورمونی که می توانند تولید تستوسترون را متوقف کنند یا تولید استروژن را بالا ببرند، می توانند شانس یک مرد را برای رشد سرطان پروستات و نازایی افزایش دهند.

پس آقایان به گوش باشید! یک دقیقه طول می کشد تا عادت های خود و محصولاتی که هر روز استفاده می کنید را بررسی کنید تا ببینید آیا آن ها می توانند مشکل ساز باشند یا خیر.

 

مردان

 

۱- مبلمان

چرا ؟

اینها پر از بازدارنده های شعله و محافظت شده با ضد آب و ضد لک ساخته شده با یک شیمیایی به نام PFOA هستند.

بنابراین ؟

بازدارنده های شعله با تعداد اسپرم پایین تر، تحرک اسپرم کمتر، و شکل غیرطبیعی اسپرم در مردان ارتباط دارند که همه می توانند باعث نازایی شوند. نگاهی به مطالعات قرار گرفتن در معرض PFOA در تنظیمات شغلی و در افرادی که با آن آلوده شده اند نشان می دهد که این مواد شیمیایی می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد، که خطر ابتلا به مشکلات قلبی را افزایش می دهد.

برخورد با آن :

کمتر کردن زمان لم دادن روی مبل و جایگزین کردن آن با یک مبل ارگانیک گران قیمت. (اما در اینجا اگر هدف شما برای پیدا کردن مبلمان مقاوم در برابر شعله باشد)، بهترین حرکت شما نظافت منظم آن ها است. هر دو ماده شیمیایی به گرد و غبار می چسبند و به راحتی توسط افراد استنشاق می شوند.

 

مردان

 

۲- اسپری بدن مورد علاقه شما

چرا ؟

عطرها و اسپری ها همه ترکیبی از مواد مصنوعی هستند، و رایحه های مصنوعی سوپ های شیمیایی هستند که شامل بیش از ۲۰۰ مواد شیمیایی مختلف است. از جمله آنها : فتالات ها.

بنابراین ؟

فتالات ها با انواع مختلفی از آسیب اسپرم، از جمله تعداد اسپرم پایین، اختلال حرکت اسپرم، و شکل غیرطبیعی اسپرم در مردان در ارتباط بوده اند. و به تازگی، محققان از مؤسسه ملی بهداشت دریافتند که در زوج هایی که مرد دارای سطح بالایی از فتالات است، بارداری ۲۰ درصد بیشتر از مردانی با سطح فتالات پایین، زمان می برد.

برخورد با آن :

بررسی پایگاه اطلاعاتی EWG’s Skin Deep نشان می دهد که اگر شامپو، صابون، کرم اصلاح، و دیگر محصولات مراقبتی شما، حاوی عطر مصنوعی و فتالات باشد، می توانید آنها را با گزینه های مضر کمتر جایگزین کنید.

 

مردان

 

۳- غذای آماده

چرا ؟

ظروف پلاستیکی نگهدارنده مواد غذایی فقط بی فایده نیستند؛ آنها نیز شما در معرض فتالاتی که از اسپری بدنتان حذف کردید، قرار می دهند. آنها همچنین ممکن است حاوی یک ماده شیمیایی هورمونی دیگر به نام بیسفنول A (یا BPA) باشند. این مواد شیمیایی هنگامی که در معرض غذای گرم قرار می گیرند از پلاستیک خارج می شوند.

بنابراین ؟

مانند فتالات، BPA نشان داده است که به کاهش تعداد اسپرم، کاهش نشاط اسپرم، و کاهش حرکت اسپرم مردان آسیب می زند. علاوه بر این، با توجه به مطالعات حیوانی که مواد شیمیایی را به سرطان پروستات در موش ها مرتبط کرده اند، BPA دارای اثر افزایشی برای آسیب رساندن به پروستات است.

برخورد با آن :

در یک مکان خوب بنشینید و غذا بخورید! مصرف غذا در ظروف یکبار مصرف ممکن است راحت باشد، اما خوردن غذا در رستوران موجب صرفه جویی در زباله و حفظ سلامت پروستات می شود. در خانه، ظروف پلاستیکی ذخیره سازی مواد غذایی و لیوان های قهوه مسافرتی را با ظروفی از جنس شیشه ای، سرامیک و یا فولاد ضد زنگ تعویض کنید.

 

مردان

 

۴- غذای کنسرو شده

چرا ؟

پوشش اپوکسی محصولات کنسرو شده از BPA ساخته شده است، و حتی قوطی های حاوی مواد شیمیایی عاری از BPA در ساختار مشابه با BPA هستند.

بنابراین ؟

علاوه بر خراب شدن اسپرم و پروستات، BPA در تعدادی از مطالعات برای افزایش عوامل خطر بیماری قلبی، مانند فشار خون بالا، در بزرگسالان با سطح بالایی از مواد شیمیایی در سیستم های آنها نشان داده شده است. جایگزین های فعلی BPA همچنین برخی اثرات بهداشتی مشابه BPA را دارند.

برخورد با آن :

به دنبال جایگزین هایی برای قوطی ها باشید. قالبهای شیشه ای و کارتن های آسپتیک (جعبه های مورد استفاده برای سوپها و گوشتها) عاری از BPA و جایگزین های آن هستند.

 

مردان

 

۵- مواد غذایی غیر ارگانیک

چرا ؟

اینها سرشار از آفت کش های مصنوعی و مضری هستند که در کشاورزی ارگانیک ممنوع است.

بنابراین ؟

آفت کش ها انواع تخریب را در بدن شما ایجاد می کنند، اما در مردان ، مواد شیمیایی برای افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات، و همچنین افزایش خطر ناباروری نشان داده شده است. بسیاری از بدترین عوامل که در کلاس های مواد شیمیایی شناخته شده به عنوان ارگانوفسفره ها و کلسیم های آلی قرار می گیرند، در میوه ها و سبزیجات متعدد شناسایی شده اند.

برخورد با آن :

جریان را به یک رژیم غذایی ارگانیک تغییر دهید. اگر نمی توانید، حداقل از فهرست آفت کش های EWG در محصولات استفاده کنید و نسخه های آلی “Dirty Dozen” را انتخاب کنید.

 

مردان

 

۶- سیگار

چرا ؟

سیگار برای شما بد است. یک دلیل غیر منتظره این است که برگ های تنباکو دارای سطوح بالای کادمیوم فلزات سنگین هستند، و به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها، افرادی که سیگار می کشند دو برابر کادمیوم نسبت به افراد غیر سیگاری در بدن خود دارند.

بنابراین ؟

کادمیوم مشکوک به ایجاد سرطان پروستات است.

برخورد با آن :

ترک سیگار ! آیا واقعا نیاز به دلایل بیشتری دارید؟

  • 465 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی