لنزهای تماسی

 

مارک های بسیاری از لنزهای تماسی وجود دارد، و هر نام تجاری دارای ویژگی های منحصر به فردی است که ممکن است برای شما بهترین باشد. هیچ نام تجاری که برای همه مصرف کنندگان مناسب باشد وجود ندارد. تقریباً ۹۰ درصد لنزهای تماسی که هر سال در آمریکا تجویز می شوند، لنزهای نرم هستند. در این مطلب قصد داریم عواملی که بهترین نام تجاری لنز نرم را تعیین می کنند به شما معرفی کنیم.

لنزهای تماسی

منحنی پایه

منحنی پایه منحنی اتصالی اولیه بر روی سطح پشتی لنز تماسی است. این منحنی باید تقریباً همان انحنای سطح جلویی چشم شما باشد (قرنیه). با مطابقت خوب با مرکز قرنیه، سطح لنز برای دید روشن و بی نظیر، صاف و یکنواخت خواهد بود.

در حین اتصال لنز تماسی ، چشم پزشک حرفه ای شما یک نام تجاری لنز نرم را انتخاب خواهد کرد که منحنی پایه مناسب برای شکل چشم شما را داشته باشد. اگرچه بسیاری از مارک ها دارای منحنی های پایه متعارفی هستند که به خوبی با قرنیه تطبیق می یابند، شما ممکن است نیاز به یک لنز با یک منحنی پایه مسطح تر یا عمیق تر داشته باشید که فقط مارک های مشخصی از لنزهای تماسی دارند.

قطر

قطر یک لنز نرم برای مرکزیت و راحتی لنز مهم است. بر اساس شکل چشم شما، ممکن است نیاز به یک لنز با قطر بزرگ داشته باشید تا لنز به درستی بر روی قرنیه شما متمرکز شود. اگر چشم شما کوچکتر از حد متوسط باشد، به طور کلی شما یک لنز قطر کوچک نیاز دارید.

همچنین، بسته به پلک و اندازه باز کردن چشم، شما ممکن است نیاز به قطر کوچکتر لنز داشته باشید تا به راحتی لنز تماسی خود را درون چشم رار داده یا بیرون آورید.

لنزهای تماسی

قدرت

برخی از مارک های لنزهای تماسی دارای محدوده قدرت گسترده ای برای برای مقادیر زیاد myopia (نزدیک بینی) و hyperopia (دوربینی) هستند. اگر شما نیاز به اصلاح قوی دارید، این مارک ها ممکن است برای شما مناسب باشد.

طراحی آستیگماتیسم

اگر آستیگماتیسم دارید و نیاز به یک لنز تماسی toric دارید، مارک های مختلف دارای طرح های مختلف برای اطمینان از هماهنگی مناسب از قدرت toric و به منظور کاهش چرخش لنز در طول پلک زدن و تغییرات موقعیت سر هستند.

بسته به شکل چشم شما و سایر عوامل مانند تنگی پلک ها، شما ممکن است با یک نام تجاری لنز بسیار خوب ببینید اما با سایر لنزها نه – حتی اگر منحنی پایه و قطر دو مارک مشابه باشند.

درمان های سطحی

برخی از لنزهای تماسی نرم دارای درمان های طراحی شده ای برای بیشتر مرطوب ماندن لنز و راحتی بیشتر در حین استفاده از آن است. اگر چشمهای خشک داشته باشید یا لنزهایتان پس از چند ساعت استفاده خشک می شوند، مارک هایی که از این درمان ها استفاده می کنند ممکن است برای شما مناسب باشد.

تنها راه مطمئن برای دانستن اینکه کدام لنزهای تماسی برای شما بهتر هستند، داشتن یک معاینه چشم کامل است که تطبیق اندازه و شکل لنز را نیز در نظر بگیرد.

در بیشتر موارد، اولین نام تجاری لنز تماسی که چشم پزشک شما انتخاب می کند نتایج عالی را ایجاد خواهد کرد. اما گاهی اوقات، برای تعیین بهترین نام تجاری برای نیازهای فردی شما، چند لنز آزمایشی ممکن است موردنیاز باشد.

  • 902 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی