چیست

 

ما در این مطلب قصد داریم به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهیم. سوالاتی مانند:

لویی پاستور کاشف چیست – جنس چادر کوچ نشینان چیست – پالرمو چیست – ایرمیک چیست – نانو چیست – پلاکت خون چیست – گاباپنتین برای چیست – هماتوم چیست – خدعه چیست – آندومتریوز چیست – رنگ سال ۹۸ چیست – سال ۹۸ سال چیست؟

 

 لویی پاستور کاشف چیست؟ لوئیس پاستور یک زیست شناس فرانسوی، میکروبشناسی و شیمیدانی است که از کشف اصول واکسیناسیون، تخمیر میکروبی و پاستوریزه مشهور است. او برای پیشرفت های قابل توجه او در علل و پیشگیری از بیماری ها به یاد میآید و اکتشافات او تا کنون بسیاری از زندگی را نجات داده است.

 

جنس چادر کوچ نشینان چیست؟ سیاه چادر نوعی چادر کوچ نشینان است که از موی بز سیاه و توسط زنان عشایر بافته می‌شود.

 

گاباپنتین برای چیست؟ گاباپنتین دارویی است که برای درمان تشنجات جزئی، درد نوروپاتیک، گرگرفتگی و سندرم پاهای بیقراری استفاده می شود. این دارو به عنوان یکی از انواع داروهای اوليه درمانی برای درمان درد نوروپاتیک ناشی از نوروپاتی دیابتی، نوروپاتی دیابتی، درد نوروپاتیک مرکزی توصیه می شود.

 

پالرمو چیست؟ پالرمو یک کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی است. همهٔ این ابزارها دارای عناصری از قوانین بین‌المللی کنونی در خصوص قاچاق انسان، قاچاق اسلحه و پول‌شویی هستند. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به عنوان عهده‌دار این کنوانسیون و پروتکل‌های آن عمل می‌کند. این کنوانسیون در ۲۹ سپتامبر ۲۰۰۳ به اجرا درآمد. تا ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۷، ۱۸۹ کشور آن را امضا کرده‌اند.

 

ایرمیک چیست؟ ایرمیک نوعی آرد است که از میانی ترین قسمت گندم بدست می آید و کاملا خالص است و هیچگونه سبوسی ندارد و برای پخت حلوا و شیرینی به کار برده می شود.

 

نانو چیست؟ فناوری نانو (“نانوتکنولوژی”) دستکاری ماده در مقیاس اتمی، مولکولی و فوق مولکولی است. اولین توصیف گسترده از فناوری نانو  به هدف خاص فناوری دقیق دستکاری اتم ها و مولکول ها برای ساخت محصولات ماکروسکال اشاره کرد، که امروزه نیز به عنوان فناوری نانو فناوری مولکولی شناخته می شود.

 

پلاکت خون چیست؟ پلاکت اجسام کروی یا بیضوی کوچکی به قطر ۴–۲ میکرون هستند که از قطعه قطعه شدن سیتوپلاسم سلولهای بزرگی به نام مگا کاریوسیت در مغز استخوان حاصل می‌شود و فاقد هسته‌اند. کار اصلی پلاکت جلوگیری از خون‌ریزی است؛ که این عمل با چسبیدن پلاکتها به همدیگر و محل آسیب دیده رگ و ترشح مواد دخیل در انعقاد انجام می‌گیرد.

 

هماتوم چیست؟ هماتوم  به جمع شدن خون در بخشی از بدن ولی بیرون از رگ‌های خونی گفته می‌شود.

 

خدعه چیست؟ خدعه به‌معنی، نیرنگ، گول‌زدن و گمراه کردن است.

 

اندومتریوزچیست؟ بیماری‌ زنان است که تاکنون درمان موثر و قطعی برای آن پیدا نشده و بیش از یک ۱۰۰میلیون زن در سراسر جهان با این بیماری زندگی می‌کنند. اندومتریوز یعنی بافت رحم در جایی بیرون رحم وجود دارد، ممکن است در هر جایی از حفره لگنی وجود داشته و فعالیت کنند، بر روی تخمدان ها، لوله های فالوپ، دیواره لگن، واژن، روده، مثانه در موارد نادر بر کلیه و آپاندیس و ریه هم ممکن است وجود داشته باشند.

 

رنگ سال ۹۸ چیست؟ رنگ سال ۹۸ مرجانی زنده living coral است.

 

سال ۹۸ سال چیست؟ سال ۹۸ سال خوک است یا به عبارتی حیوان سال ۹۸ خوک است.

  • 471 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی