هوش مصنوعی

 

الون ماسک، میلیاردر ناراحت هشدار می دهد که یک مسابقه هوش مصنوعی بین المللی بیشتر احتمال دارد باعث جنگ جهانی سوم شود تا مسابقه تسلیهات سبک قرن بیستم! این در حالی است که بسیاری از چشم های عصبی در سراسر جهان در حال تماشای سرزمین کره شمالی و آخرین آزمایش هسته ای آن هستند.

الون ماسک، مدیر عامل Tesla Motors و SpaceX در اوایل روز دوشنبه ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) اعلام کرد : “چین، روسیه، و به زودی همه کشورها با دانش کامپیوتر قوی تجهیز می شوند. به نظر من رقابت برای برتری هوش مصنوعی در سطح ملی به احتمال زیاد علت جنگ جهانی سوم خواهد بود.”

ظاهراً در پاسخ به گزارش های خارج از روسیه پیش بینی های غم انگیزی آمد که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین نیز در پتانسیل ژئوپلیتیک هوش مصنوعی درگیر است.

RT گزارش داد که پوتین از طریق ماهواره به دانشجویان روسی گفت : “هوش مصنوعی نه تنها برای روسیه بلکه برای تمام بشریت آینده است. این دانش با فرصت های عظیمی همراه است اما تهدیداتی هم دارد که پیش بینی آن ها مشکل است. هر کسی که رهبر این حوزه شود، حاکم جهان خواهد شد.”

پوتین آن را به عنوان یک نکته فوق العاده ترسناک معرفی نکرد بلکه افزود : “اگر ما از رهبران این حوزه شویم، آن را با تمام دنیا به اشتراک خواهیم گذاشت، همانطور که امروز تکنولوژی هسته ای خود را به اشتراک می گذاریم.”

Musk نگرانی های خود را بیشتر در توییتر توضیح داد، که کمتر در مورد اول بودن کدام کشور در دانش هوش مصنوعی هستند و بیشتر در مورد تصمیماتی هستند که یک سازمان اطلاعاتی می تواند از جانب یک دولت یا ارتش برای جرقه جنگ جهانی اتخاذ کند.

ماسک خطرات artificial intelligence بدون محدودیت را برای سال ها هشدار می داد. ماه گذشته، او به بیش از ۱۰۰ متخصص AI پیوست و خواستار ممنوعیت سلاح های رباتیک از طرف سازمان ملل متحد شد.

در ماه اوت، ماسک همچنین به طور خاص اعلام کرد که هوش مصنوعی “بسیار خطرناک تر از کره شمالی است”.

بگذارید فقط امیدوار باشیم کره شمالی اشتراک گذاری فیلم ها از سیستم جدید یادگیری عمیق خود که یک بازی متوسط در شطرنج را اجرا می کند، آغاز ننماید…

  • 263 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی