عمر طولانیچقدر می خواهید عمر طولانی تری داشته باشید؟ شما در حال حاضر به درستی غذا می خورید (خوب، بیشتر وقت ها)، تناسب اندام خود را حفظ می کنید (تا جایی که به یاد می آورید)، و سیگار نمی کشید. در گذشته مردم روشهای مختلفی را برای افزایش طول عمر خود امتحان می کردند، برخی لذتبخش تر از سایرین. آیا می دانید، برای مثال، که آداب جنسی تائوئیسم، اگر به طور صحیح انجام شوند، جاو.دانگی را اعطا می کنند؟ طی قرن ها انسان ها تلاش کرده اند که با خوردن چیزهایی مانند مارهای زنگی، قارچ کاترپیلار و گرده زنبور عسل عمر طولانی تری داشته باشند. آنها جیوه، چای عصاره قارچ و آغوز (اولین شیر مادران جدید) را نوشیده اند. امروزه ما در مورد استراتژی هایی که واقعاً کار می کنند بیشتر می دانیم. در اینجا به برخی از آنها برای داشتن عمر طولانی اشاره می کنیم.

۱۰- خودتان را در قحطی نگه دارید

 

عمر طولانی

 

دانشمندان تا همین چند وقت پیش مشاهده کردند موش های آزمایشگاهی که از رژیم های غذایی نزدیک به گرسنگی تغذیه می کردند عمر طولانی تر از حد انتظار داشتند. این اثر توسط یک آزمایش انجام شده توسط R. Weindruch با استفاده از موش ها در سال ۱۹۸۶ تأیید شد. از آن زمان تقریباً هر گونه آزمایشی نتیجه مشابهی را به دست آورده است. تا زمانی که مواد مغذی ضروری به آنها داده شود حیوانات در رژیمی که آنها را گرسنه اما زنده نگه می دارد، عمر طولانی تری دارند. حالا انشانها این را برای خودشان امتحان می کنند. جامعه CR یک گروه از افرادی است که برای عمر طولانی رژیم غذایی کم کالری را انتخاب کرده اند. افرادی که در این رژیم قرار می گیرند، بسیاری از اثرات ضد پیری را نشان می دهند از جمله مقاومت به انسولین پایین تر و کاهش فشار خون. همچنین، یکی از مسن ترین مردم جهان، اوکیناوا، محدودیت کالری را به عنوان بخشی از فرهنگ خود اعمال می کنند. شناخته شده به عنوان hara hachi bu ، رسم آنها این است که قبل از سیری کامل دست از غذا می کشند، و آنها فقط حدود ۱۲۰۰ کالری در روز می خورند.

 

۹- یک زبان یاد بگیرید

 

عمر طولانی

 

یک مغز خوب عملکرد کلیدی برای عمر طولانی و شاد دارد. تصمیم گیری در مورد سلامت و مراقبت از رفاه دشوار است زیرا مغز شما اثرات پیری را نشان می دهد. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که توانایی صحبت کردن دو یا چند زبان به طور قابل توجهی ابتلا به زوال عقل و آلزایمر، دو بیماری مرگبار پیری را کاهش می دهد. دکتر فرگوس کراک و سایر محققان مؤسسه تحقیقاتی Rotman، تورنتو، در مطالعه ۲۰۰ بیمار دریافتند کسانی که دو یا چند زبان را برای سالها صحبت کرده بودند، در برخی موارد تا پنج سال شروع آلزایمر را به تأخیر انداختند. این ممکن است به این دلیل باشد که صحبت کردن با دو زبان باعث کارکرد بیشتر مغز می شود، یا ایجاد توانایی برای عملکرد طبیعی با وجود آسیب شود. قطعاً عملکرد اجرایی بهتر از مزایای شناختی دوزبانگی است.

 

۸- در کوهستان زندگی کنید

 

عمر طولانی

 

مردم در کوستان عمر طولانی تری دارند. به همین سادگی. خواه در مورد جوامع با عمر طولانی در ایالات متحده صحبت کنید، ۷ نفر از ۱۰ نفری که در کلرادو زندگی می کنند، یا در مورد شهر کوچک کوهستانی ساردینیان به نام اووودا، جایی که عده زیادی با عمر ۱۰۰ سال زندگی می کنند، یک سؤال ممکن است وجود داشته باشد که هوای تازه کوهستان خوب باشد. یا شاید به این دلیل است که اگر در نواحی کوهستانی زندگی می کنید، حداقل نیمی از راه رفتن شما در جاده های سربالایی است. این باعث می شود هر وقت از خانه خارج می شوید، قلب شما یک تمرین خوب دارد. هر چه که باشد، فقط راه رفتن در کوه ها می تواند عمر طولانی را برای شما به ارمغان بیاورد. و شما می توانید هر روز مناظر زیبا را ببینید.

 

۷- دین رابپذیرید

 

عمر طولانی

 

این یک واقعیت غم انگیز است که هرچه خدا بخواهد همان قدر شما را روی زمین نگه می دارد، چه دیندار و چه آئیست. بسیاری از مطالعات همبستگی مثبتی بین اعتقادات مذهبی و سلامت خوب نشان داده اند. در یک متا تحلیل از ۴۲ مورد مطالعات مستقل مایکل ای. مک کالو در مؤسسه ملی تحقیقات بهداشت و درمان دریافتند که احتمال وقوع مرگ و میر در گروه های غیرمذهبی بالاتر بود. ادونتیست های روز هفتم که در لوميا ليندا، کالیفرنیا زندگی می کنند، یک نمونه هستند. آنها از جوامع با عمر طولانی در ایالات متحده هستند، حتی آنهایی که رژیم غذایی گیاهخوار را که توسط کلیسا مجاز است دنبال نمی کنند. اینکه آیا عمر طولانی بخاطر سطح بالاتری از حمایت اجتماعی است که در جوامع مذهبی ارائه می شود یا بخاطر مداخله الهی، هنوز مشخص نیست.

 

۶- ژن درمانی

 

عمر طولانی

 

بله، این روش هنوز در دسترس نیست، اما در سال ۲۰۱۲ دانشمندان در مرکز ملی تحقیقات سرطان اسپانیا موفق به افزایش طول عمر طبیعی موشها تا ۲۴٪ از طریق ژن درمانی شدند. خبر خوب این است که درمان در موش بالغ انجام شد. پیش از این دانشمندان توانستند ژنهای جنین موش را تغییر دهند تا عمر طولانی تری را ارائه کنند، اما به نظر می رسد که رفتار انسان در این راه، اخلاقی نیست.

  • 538 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی