عمر طولانیچقدر می خواهید عمر طولانی تری داشته باشید؟ شما در حال حاضر به درستی غذا می خورید (خوب، بیشتر وقت ها)، تناسب اندام خود را حفظ می کنید (تا جایی که به یاد می آورید)، و سیگار نمی کشید. در گذشته مردم روشهای مختلفی را برای افزایش طول عمر خود امتحان می کردند، برخی لذتبخش تر از سایرین. آیا می دانید، برای مثال، که آداب جنسی تائوئیسم، اگر به طور صحیح انجام شوند، جاو.دانگی را اعطا می کنند؟ طی قرن ها انسان ها تلاش کرده اند که با خوردن چیزهایی مانند مارهای زنگی، قارچ کاترپیلار و گرده زنبور عسل عمر طولانی تری داشته باشند. آنها جیوه، چای عصاره قارچ و آغوز (اولین شیر مادران جدید) را نوشیده اند. امروزه ما در مورد استراتژی هایی که واقعاً کار می کنند بیشتر می دانیم. در اینجا به برخی از آنها برای داشتن عمر طولانی اشاره می کنیم.

۵- ثروتمند شوید

 

عمر طولانی

 

با عرض پوزش، آیا شما به خلاص شدن از تمام اموال شخصی خود و یک زندگی ساده و فارغ از مصرف گرایی فکر می کنید؟ اگر عمر طولانی می خواهید، دوباره فکر کنید. ثروت و عمر طولانی و سالم در سراسر جهان رابطه مثبت دارد. کشورهای ضعیف تر، امید به زندگی کمتری دارند، زیرا دولت هایشان پول کمتری برای مراقبت های بهداشتی صرف می کنند، اما حتی در کشورهای ثروتمند نیز ثروتمندان بیش از فقرا عمر می کنند.

 

۴- کار سخت و خودتان را تحت فشار قرار دهید

 

عمر طولانی

 

پروژه طول عمر، یک مطالعه که اطلاعات هشتاد ساله را تجزیه و تحلیل کرد، آغاز در سال ۱۹۲۱، در گروهی از ۱۵۰۰ کودک، به برخی اطلاعات شگفت آور دست یافت. کودکان خوش شانس و بیخیال که حس شوخ طبعی داشتند عمر کوتاهتری نسبت به کودکانی دارند که جدی تر، پایدار و محتاط هستند، دارند. در سن بزرگسالی، این افراد بیشتر مشغول به کار و متعهد بودند. این مطلب یافته های قبلی را رد می کند که خوشبختی و سلامت با هم ارتباط مثبت دارند. اما احتمالاً مردم خوشحال هستند، زیرا آنها سالم هستند.

 

۳- مصرف دارو از نوع درست آنها

 

عمر طولانی

 

آرزو برای جوانی ابدی فروش داروهایی برای طولانی کردن عمر را تسریع بخشیده است. اما واقعاً داروهایی وجود دارند که طول عمر حیوانات را افزایش می دهد و احتمالاً برای انسان نیز هست. یکی از این ها راپامایسین (rapamycin) است. یک مطالعه انجام شده توسط دیوید هریسون و همکاران که در سال ۲۰۰۹ در Nature منتشر شد نشان داد که طول عمر موش با درمان آن با این دارو تا ۱۴٪ افزایش یافت. یک نکته وجود دارد؟ بله، راپامایسین به بیماران پیوند اعضا برای کمک به جلوگیری از رد کردن با سرکوب کردن سیستم ایمنی بدن آنها تجویز می شود. سیستم ایمنی سرکوب شده شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان قرار می دهد. اما کار با راپامایسین نشان می دهد که چشم انداز مصرف یک قرص روزانه برای افزایش امید به زندگی شما و عمر طولانی یک رؤیای غیرممکن نیست.

 

۲- رشد قطعات جدید بدن

 

عمر طولانی

 

هنگامی که شما می میرید، اغلب تنها یک بخش حیاتی از بدن شما است که شکست خورده است در حالیکه سایر اعضا در نظم خوبی کار می کنند. چه میشد اگر می توانستید اندام های معیوب خود را بازسازی کنید؟ تکنولوژی برای انجام این کار اینجاست. پزشکان سالها به دنبال رشد پوست جدید هستند و اخیراً به اندامهای سخت گیرانه مانند قلب و مثانه رو آورده اند. مزیت این تکنولوژی این است که بافت از سلول های خود بیمار رشد می کند، بنابراین خطر پس زدن وجود ندارد. تازه ترین پیشرفت در استفاده از چاپگرهای ۳D دیده شده است که از تصاویر کامپیوتری برای ایجاد ساختارهای مبتنی بر سلول استفاده می کند که یک نسخه دقیق هستند و کاملاً در بدن بدن بیمار قرار دارند. متأسفانه امکان رشد مغز جدید وجود ندارد، چون مغز کنونی شما شامل تمام خاطرات و تجربیات شماست، بنابراین یک مغز جدید بیشتر شبیه یک تخته سنگ سفید است تا خود واقعی شما. اما جایگزین سایر اندام های دیگر در زمینه علم تخیلی نیست.

 

۱- کارهای خوب در جهان انجام دهید

 

عمر طولانی

 

یکی از بهترین روشهایی که می توانید به خودتان کمک کنید این است که به دیگران کمک کنید. بررسی بیش از ۳۰ مطالعه طولی انجام شده توسط شرکت ملی و خدمات اجتماعی نشان داد که اقدامات داوطلبانه امید به زندگی شما را به طور قابل توجهی افزایش می دهد، به ویژه اگر شما آن را به دلایل صرفاً نوع دوستانه انجام دهید. نه فقط این، اقدامات داوطلبانه شبکه های اجتماعی شما را ایجاد می کند، و داشتن چندین دوست در اطرافتنان در سن پیری، به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید. هرچند همان اثر برای روابط خانوادگی ذکر نشده است. این چه حرفی است، شما می توانید دوستان خود را انتخاب کنید ..؟

  • 470 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی