مردان

 

کج خلقی مردان بخاطر آفت کش روی سیب یا پلاستیک درون بسته بندی غذای با همسر، مادر یا دختران درست است؟ نه خیلی سریع! گزارش سلامت مردان از کار گروه NGO زیست محیطی (EWG) می خواهد که متفاوت باشید. همان محصولاتی که زنان هر روز نگران آن ها هستند، برای آقایان هم به همان اندازه بد است، این گزارش نتیجه گیری می کند، مواد شیمیایی هورمونی که می توانند تولید تستوسترون را متوقف کنند یا تولید استروژن را بالا ببرند، می توانند شانس یک مرد را برای رشد سرطان پروستات و نازایی افزایش دهند.

پس آقایان به گوش باشید! یک دقیقه طول می کشد تا عادت های خود و محصولاتی که هر روز استفاده می کنید را بررسی کنید تا ببینید آیا آن ها می توانند مشکل ساز باشند یا خیر.

مردان

 

۷- برگر ها

چرا ؟

محصولات حیوانی چرب منبع قابل توجهی از مواد شیمیایی صنعتی ماندگار به نام بیفنیل های پلی کربنات (PCB ها) هستند. این مواد شیمیایی دهها سال طول می کشد تا در محیط زیست شکسته شود، به همین دلیل علیرغم ممنوعیت در دهه ۱۹۷۰ هنوز شناسایی شده اند.

بنابراین ؟

تعدادی از مطالعات نشان می دهد که مردان با سطوح بالای PCB در بدن آنها بیشتر در معرض خطر مرگ و ابتلا به سرطان پروستات هستند.

برخورد با آن :

استیک با گوشت بدون چربی، و کاهش مصرف محصولات لبنی و کره چرب.

 

مردان

 

۸- سوشی

چرا ؟

بسیاری از انواع محبوب غذاهای دریایی مروبط به سوشی – از جمله ماهی قزل آلا، ماهی تن و ماهی سالمون – دارای سطوح بالای PCB و همچنین فلز سنگین جیوه هستند.

بنابراین ؟

شواهد نشان می دهد که مزایای خوردن امگا ۳ آسیب های ناشی از جیوه و PCB ها را خنثی می کند.

برخورد با آن :

شما می توانید سوشی خود را داشته باشید و آن را بخورید. فقط به دنبال ماهی های کمتر آلوده شده باشید، که می توانید از طریق برنامه سازمان دیده بان غذاهای دریایی آبزیگاه خلیج Monterey پیدا کنید.

 

مردان

 

۹- برنج

چرا ؟

یکی دیگر از دلایلی که سوشی ممکن است برای مردان حخیلی خوب نباشد – محصولات برنج حاوی آرسنیک معدنی هستند. سطح این ماده براساس محصول و محلی که برنج در آن رشد می کند متفاوت است. اما سازمان غذا و دارو به طور منظم این عنصر سمی را بررسی نمی کند، بنابراین سخت است بدانیم چقدر از این ماده سمی در برنج مصرفی شما وجود دارد.

بنابراین ؟

آرسنیک سرطان زا شناخته شده است، و مشکوک به افزایش فشار خون شماست. نه تنها این، بلکه عنصر نیمه فلزی هورمون های تنظیم کننده قند خون شما را آلوده می کند، و بیش از حد می تواند باعث مقاومت به انسولین،یک پیشرونده برای دیابت شود.

برخورد با آن :

مجله Consumer Reports، که آزمایش گسترده ای را در سطح آرسنیک در مواد غذایی منتشر کرده است، پیشنهاد می دهد که غلات خود را عوض کنید و برنج را دو تا سه بار در هفته مصرف کنید.

 

مردان

 

۱۰- رسید کارت اعتباری

چرا ؟

شما فقط می توانید این را در کیف پول یا جیب خود قرار دهید، اما رسید برای کمک به انتقال جوهر با BP- مواد مشابه در ظروف پلاستیکی و مواد غذایی کنسرو شده – پوشیده شده است.

بنابراین ؟

همانطور که قبلاً بیان شد، BPA برای اسپرم، پروستات و قلب مضر است.

برخورد با آن :

اگر می تونید رسید ها را در محلهایی مانند پمپ های گاز و دستگاه های خودپرداز کاهش دهید، و در صورت امکان، آنها را در یک پوشش جداگانه در کیف پول خود نگه دارید. همچنین، به رسید های الکترونیکی فکر کنید. رسید گیت های هواپیمایی با همان کاغذ مشابه رسیدکارت اعتباری ساخته شده اند، و با دانلود برنامه های e-ticket و چاپ آنها روی کاغذ معمولی در خانه و قبل از رسیده به فرودگاه، به راحتی قابل اجتناب هستند.

 

مردان

 

۱۱- آب فیلتر نشده

چرا ؟

شیر آب شما یا لوله های منتهی به آن،‌ می تواند آب آشامیدنی شما را با سرب و آرسنیک آلوده کند.

بنابراین ؟

سرب یک نوروکسین است که ممکن است باعث بیماری آلزایمر شود و همچنین به فشار خون بالا مرتبط است.

برخورد با آن :

خودتان یک فیلتر کربن استاندارد بگیرید، آنهایی که سرب و آرسنیک را حذف می کنند. اگرچه شیر آب منبع شماره یک قرارگیری در معرض این مواد نیست، گزارشها نشان می دهد اینیکی از ساده ترین چیزهایی است که در مورد آن انجام می شود.

 

مردان

 

۱۲- تلفن همراه

چرا ؟

تشعشع تلفن همراه، به همین سادگی.

بنابراین ؟

بحث های بسیاری در مورد اثرات سرطانی تابش بی سیم وجود دارد اما چیزی که دانشمندان بر آن توافق دارند چیست؟ حداقل ۱۰ مطالعه از این مطلب پشتیبانی می کند که برای اسپرم مردان بد است. پرتو تعداد اسپرم ها را کاهش می دهد و مانع حرکت و نشاط آنها می شود.

برخورد با آن :

تلفن خود را از جیب های جلو و نزدیک آلت تناسلی خود دور کنید. EWG پیشنهاد می کند، جیب عقب یک جایگزین خوب است، اگر می توانید از کیف خود استفاده کنید.

  • 362 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی