چاپ سه بعدی

 

آیا می دانید که بیش از ۱.۳ میلیارد نفر در سراسر جهان در فقر شدید زندگی می کنند؟ یا بیش از ۲.۶ میلیارد نفر در دهه گذشته تحت تأثیر بلایای طبیعی قرار گرفته اند؟ اگر چه این تعداد به زودی تغییر نخواهد کرد، دانشمندان و مهندسان به راه حل های نزدیک تر می شوند که می توانند به ما در ایجاد یک جهان سازگارتر کمک کنند.

پاسخ در چاپ سه بعدی است. از خانه های مقاوم در برابر فاجعه به سازه های الهام گرفته شده از منابع طبیعی، ما یک قدم به مبارزه با تعدادی از مسائل جهانی نزدیک می شویم. چه کسی حدس می زد که چاپ سه بعدی می تواند برای برخی از مهم ترین مشکلات جهان یک راه حل باشد؟ برای دیدن آنچه که این شرکت های چاپ سه بعدی برنامه ریزی کرده اند و بر آینده تأثیر مثبت خواهد گذاشت، با ما همراه باشید.

 

چاپ سه بعدی

 

بهبود محیط زیست

اگرچه مردم همیشه درباره تلاش های “سبز” صحبت می کنند، WASP اقداماتی را انجام می دهد. این شرکت، یک پروژه چاپ سه بعدی توسط شرکت تحقیقاتی نوآوری ایتالیایی Centro Sviluppo Progetti راه اندازی کرد، که تلاش می کند تا خانه های چاپی ۳ بعدی را با استفاده از منابع طبیعی موجود در جوامع محلی، مانند چوب، آلومینیوم و حتی گل برای کشورهای در حال توسعه ایجاد کند. هدف، پیشبرد چاپ سه بعدی و ترویج توسعه پایدار، با استفاده از چاپگرهای PowerWASP و DeltaWASP 3-D است. شرکت WASP در وب سایت خود توضیح می دهد : “هدف WASP ساخت خانه های zero-mile است که از مواد موجود در منطقه اطراف استفاده می کند.” در یک پست وبلاگ آن ها آمده است :‌ “شرکت در حال ساخت اولین خانه به طور کامل با مواد سازگار با محیط زیست، و مواد محلی یافت شده است.”

 

چاپ سه بعدی

 

ایمنی

چاپ سه بعدی توانایی ما برای پاسخ به بلایای اضطراری را بهبود می بخشد. شرکت معماری پکن HuaShang Tengda اخیراً یک عمارت بزرگ “نابود نشدنی” چاپی سه بعدی ساخته است که می تواند در برابر زلزله ۸.۰ ریشتر مقاومت کند. ساخته شده از بتن و دیگر مواد خام، ویلای دو طبقه حدود ۴،۳۰۵ فوت مربع است تنها ظرف مدت ۴۵ روز ساخته شد.

 

چاپ سه بعدی

 

کاهش فقر

شرکت مهندسی چینی WinSun Decoration Design Engineering مجموعه ای از ۱۰ خانه تک واحدی را در کمتر از ۲۴ ساعت از طریق چاپگر ۳ بعدی ساخت (وسیله ای که ساخت آن ۱۲ سال به طول انجامید). با استفاده مجدد مواد از زباله های ساختمانی و فیبر شیشه ای برای ایجاد یک پایه سیمان، این شرکت “پانل های پیش ساخته” را چاپ کرد که از درون سایت حمل و جمع آوری شده بودند. با هزینه تقریباً ۵ دلار برای ساخت هر خانه، چاپ سه بعدی می تواند یک راه حل مناسب برای ارائه مسکن به افرادی باشد که نیاز دارند.

 

چاپ سه بعدی

 

امداد رسانی

هنگام وقوع بحران، تعداد زیادی از مردم بدون مسکن باقی می مانند. چاپ سه بعدی ممکن است یک راه حل داشته باشد. محققان دانشگاه نانت (IRCCyN) در فرانسه و مهندسین شرکت Capacites برای ایجاد INNOPrint 3D گرد هم آمدند – یک چاپگر ۳ بعدی که می تواند خانه های ۹ فوت در ۹ پا را در ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بسازد.

 

چاپ سه بعدی

 

زندگی روی مریخ

پس از همه اینها، زندگی در مریخ خیلی دور از ذهن نیست. Contour Crafting، تکنیک چاپ ۳ بعدی است که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ایجاد شد. این تکنیک پتانسیل ساخت سازه های امن و قابل اعتماد در زیستگاه های فرازمینی مانند ماه و مریخ، در درجه اول با استفاده از مواد موجود در هر دو محل را دارد. به گزارش دیلی میل، با کمک مالی از ناسا، این فرآیند به ماشین های کنترل شده با کامپیوتر اجازه می دهد که خانه ها و سازه هایی با استفاده از خاک بتنی و حتی قمری بسازند. چنین ساختمان هایی همچنین شامل محافظ تابش، لوله کشی و شبکه های برق هستند. هدف نهایی پژوهشگران  ایجاد زیستگاه های قابل استفاده برای “اکتشاف انسانی آینده” فضا است، بنابراین محققان می توانند با خیال راحت مدت زمان زیادی را صرف ماه و مریخ کنند.

  • 303 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی