لخته خون

 

گرفتگی عضلات پا

افرادی که یک لخته خون در پا را تجربه کرده اند می گویند احساس گرفتگی و دردی شبیه به یک اسب شارلی داشته اند. چنین انقباضی می تواند نتیجه ی یک لخته خون DVT (دیاستولیک) باشد که در یک رگ اصلی تشکیل شده است. به گفته کریستین آرتور، MD، متخصص داخلی در مرکز پزشکی یادبود Orange Coast در Fountain Valley، کالیفرنیا، ‘نادیده گرفتن یک لخته خون در پا برای حتی یک روز می تواند با یک انسداد جریان خون ریوی پایان یابد، که بسیار خطرناک است.’

 

لخته خون

 

سوزن سوزن شدن

سوزن سوزن شدن مداوم فقط در یک اندام یکی دیگر از علائم لخته خون شایع است. هنگامی که فاکتورهای خطر مانند فشار خون بالا را توسعه داده اید، به هر سوزن سوزن شدنی توجه کنید.

 

لخته خون

 

تغییر رنگ یا رنگ پریدگی پوست

یک لخته خون که باعث مختل شدن جریان خون طبیعی می شود، اغلب باعث تغییر رنگ پوست یا رنگ پریدگی می شود که علایم شایع لخته خون هستند. اگر یک ناحیه از یک پا دارای رنگ متفاوت تری از بقیه است، این نشانه لخته خون است و باید توسط دکتر شما بررسی شود.

 

لخته خون

 

وقتی پوست را با دست لمس می کنید گرم یا سرد است

یکی دیگر از نشانه های لخته شدن خون یک تغییر در درجه حرارت محلی است که مشکوک به لخته خون در آنجا هستیم. بسیار شبیه به تغییر رنگ، این نیز به دلیل اختلال در جریان خون ایجاد می شود. اگر این تغییرات دما ادامه پیدا کرد و سابقه افزایش خطر لخته شدن خون دارید، با دکتر خود تماس بگیرید.

 

لخته خون

 

کمر درد

درد پشت ممکن است یکی از علائم احتمال لخته شدن خون به نظر نرسد، اما می تواند نشانه ای باشد که یک لخته خون در ناحیه لگن یا vena cava تحتانی وجود دارد، که یک ورید اصلی شکمی است. در صورت عدم درمان، این نوع لخته ها می تواند باعث آسیب دائمی شود به طوری که آنها جریان خون به اندام ها را قطع می کنند.

 

لخته خون

 

تعریق بیش از حد

همراه با سایر علائم، تعریق بیش از حد می تواند یکی از نشانه های لخته خون در ریه یا قلب باشد که نباید نادیده بگیرید. این نوع بسیار جدی از لخته های خون است که باید فوراً درمان شود.

 

لخته خون

 

تنگی نفس

تنگی نفس یک نشانه خاموش از آمبولی ریوی است، که لخته خون واقع در ریه است. همراه با علائم لخته خون در پا، تنگی نفس جدی است و باید بلافاصله توسط پزشک شما بررسی شود زیرا این لخته می تواند زندگی شما را تهدید کند.

  • 147 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی