استخدام

 

حتی در یک بازارهای کار بهبود یافته نیز رقابت برای استخدام شدن و کسب موقعیت های بالا در بسیاری موارد کمتر نشده است. به طور کلی شغل های بیشتری وجود دارند، اما شاید نه بیشتر از آنچه شما می خواهید. این بدین معنی است که اگر می خواهید استخدام شوید، باید مطمئن باشید هر کاری که ممکن است انجام دهید تا خودتان را در موقعیت مناسب قرار دهید.

انجام این کار از قبل از مصاحبه آغاز می شود، و تا روز اول کار شما ادامه پیدا می کند. استخدام شدن به یک روند طولانی تبدیل شده است که در آن یک اشتباه کوچک در اوایل یا حین بازی می تواند شما را غرق کند. این امر ممکن است باعث افسردگی شود، اما اگر در هر مرحله از فرآیند یک رویکرد منظم داشته باشید این مشکل به راحتی حل می شود. این رویکرد منظم هر شغلی را برای شما کسب نمی کند، اما ممکن است لبه کوچکی را که نیاز دارید فراهم آورد. این هفت روش را امتحان کنید تا نتیجه آن را ببینید.

 

رزومه خود را بصورت حرفه ای انجام دهید

 

استخدام

 

وقتی پسر ۱۳ ساله من متولد شد، من چهار سال در کسب وکار خانوادگی ام کار کردم. برای حدود چهار سال بعد از آن، من شغلی داشتم که در آن رزومه مورد نیاز نبود یا خیلی با دقت مورد بررسی قرار نمی گرفت. به دلیل این فاصله زمانی که در آن نیازی به یک رزومه کاری نداشتم، نمیدانستم که فرمت اصلی رزومه من منسوخ شده است. همانطور که من برای شغل هایی درخواست می دادم که به خوبی واجد شرایط آن ها بودم، در نهایت متوجه شدم چیزی اشتباه بود.

برای اصلاح آن، از خدمات کارسازی برای اصلاح رزومه خود استفاده کردم. هنگامی که آن را انجام دادم، مصاحبه ها آغاز شد. و در حالی که این هزینه براساس وضعیت زندگی من در آن زمان قابل توجه بود (حدود ۴۰۰ دلار)، ارزشش را داشت.

 

بیش از یک نامه از شرح توانایی هایی خود به همراه داشته باشید

 

استخدام

 

برخی مشاغل ممکن است حتی یک نامه همراه نیاز نداشته باشند، اما برای مشاغلی که این کار را انجام می دهند، بسیار مهم است که شما نامه خود را برای هر کاری که درخواست می کنید، سفارشی کنید. از نامه ی کتبی خود برای آدرس دهی موارد ذکر شده در آگهی شغلی استفاده کنید. مواردی که ممکن است توانایی شما برای انجام کار در رزومه به خوبی آشکار نباشد.

نامه کتبی شما نیز باید نشان دهنده شور و اشتیاق و کمی از شخصیت شما باشد. سعی کنید غیر عادی و بسیار شخصی نباشد. برخی از الزامات خاصی که در فهرست شغل آمده است ذکر کنید، به شخص مصاحبه کننده بگویید که چگونه می توانید امور مربوط به شغل را اداره کنید.

 

از یک ویراستار کمک بگیرید

 

استخدام

 

حتی اگر شما یک نویسنده شایسته هستید، همیشه یک ایده خوب است که یک ویرایشگر حرفه ای روی مطالب خود داشته باشید. نیازی نیست یک پیشنهاد گران قیمت و پرخرج باشد، چون این ها اسناد طولانی نیستند، اما اشتباهات در رزومه و یا نامه های شرح توانایی برجسته هستند. نرم افزار Word Processing می تواند کمک کند، اما به شما نمی گوید که به طور مثال به جای عبارت “از توانایی های من بهره برداری کن” که کمی شما را پرمدعا نشان می دهد، بنویسید “از توانایی های من استفاده کن”.

ویراستاران می توانند بد را به خوب و خوب را به عالی تبدیل کنند. یا به عبارت دیگر، یک ویراستار تفاوت بین بیان Usain Bolt، قهرمان دو سرعت معروف، و Yusane Blot، که احتمالاً فردی نیست، خواهد بود.

  • 329 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی