فیسبوک

فیس بوک تحت فشار گروه های آزادی های مدنی خرد می شود و توسعه دهندگان را از بکارگیری شبکه های اجتماعی برای ایجاد ابزارهای نظارت منع می کند.

فیسبوک اعلام کرد که توسعه دهندگان را از دستیابی به شبکه های اجتماعی برای ایجاد ابزراهای نظارتی منع کرده است، و سرانجام به یک موقعیت مشکوک که در آن، اشخاص ثالث از اطلاعات کاربران سوء استفاده می کنند و آن ها را برای ردیابی معترضان به دستگاه های مجری قانون می فروشند، پایان داد.

 

این حرکت پس از شکایات مداوم توسط بخش کالیفرنیای اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و گروهی از سازمان های دیگر انجام شد. در نتیجه، فیسبوک برنامه های کاربردی که پتانسیل بهره برداری برای نظارت در میان کاربرانآن را دارند ممنوع کرده است و  سیاست خود را برای توسعه دهندگان نرم افزار به روز رسانی نمود. قوانین جدید برای اینستاگرام هم اعمال می شوند.

راب شرمن، معاون رئیس حریم خصوصی فیس بوک، در ابتدای این هفته نوشت : “امروز ما در حال اضافه کردن زبان به خط مشی های پلت فرم فیس بوک و اینستاگرم هستیم تا با وضوح بیشتری توضیح دهیم که توسعه دهندگان نمی توانند از داده های بدست آمده از ما جهت ارائه ابزارهایی که برای نظارت بکار می روند استفاده کنند.”

بنا به گفته اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، در سال ۲۰۱۵ یک پیام ایمیل، بنا به گزارش ها از یک کارمند Geofeedia، یک شرکت با نام استفاده از داده ها از رسانه های اجتماعی و فروش آن ها به دستگاه های مجری قانون، از “موفقیت بزرگ” تحت پوشش قرار دادن تظاهرات صحبت کرد. Geofeedia یک فروشنده اطلاعات کاربران مستقر در شیکاگو است و برای بهره برداری کامل از رسانه های اجتماعی با سازمان ها کار می کند. فیس بوک در حال حاضر این گونه استفاده از داده های کاربران خود در آینده را ممنوع اعلام کرده است.

  • 446 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی