URL Shortener

 

URL Shortener گوگل در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک راه برای کمک به کاربران به منظور به اشتراک گذاری آسانتر لینک ها و اندازه گیری ترافیک آنلاین راه اندازی شد. از آن به بعد، بسیاری از خدمات کوتاه کردن URL (آدرس اینترنتی) محبوب به وجود آمده است و راه هایی که افراد در اینترنت پیدا می کنند نیز به طور چشمگیری تغییر کرده اند؛ در درجه اول از صفحات وب دسکتاپ تا برنامه ها، دستگاه های تلفن همراه، دستیارهای خانگی و موارد دیگر.

برای تمرکز مجدد تلاش ها، سازندگان در طی هفته های گذشته حمایت خود را برای goo.gl کاهش دادند و آن را با Firebase Dynamic Links (لینک های پویای Firebase) جایگزین کردند. FDL ها آدرس های اینترنتی هوشمندی هستند که به شما اجازه می دهند کاربران موجود و بالقوه را به هر مکانی در یک برنامه iOS، اندروید و یا وب ارسال کنید. سازندگان مشتاق رشد و پیشرفت محصول هستند. در حالی که اکثر ویژگی های goo.gl در نهایت افول می کند، تمام لینک های موجود به مقصد از قبل تعیین شده منتقل می شوند.

برای مصرف کنندگان

از تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۸، کاربران ناشناس (دارای نام مستعار) و کاربرانی که هرگز لینک کوتاهی قبل از این تاریخ ایجاد نکرده اند، نمی توانند لینک های کوتاه جدیدی را از طریق کنسول goo.gl ایجاد کنند. اگر دنبال ساخت لینک کوتاه جدید هستید، توصیه می کنیم از لینک های پویا Firebase استفاده کنید یا سرویس های محبوب مانند Bitly و Ow.ly را به عنوان یک جایگزین بررسی کنید.

اگر لینک های کوتاه موجود در goo.gl داشته باشید، شما می توانید از تمام ویژگی های کنسول goo.gl برای یک دوره یکساله همچنان استفاده کنید، تا ۳۰ مارس ۲۰۱۹، زمانی که Google URL Shortener به طور کامل غیرفعال شود. شما می توانید تمام لینک های کوتاه و تجزیه و تحلیل آنها را از طریق کنسول goo.gl در این دوره مدیریت کنید.

پس از ۳۰ مارس ۲۰۱۹، تمام لینک ها به مقصد از قبل تعیین شده منتقل می شوند. لینک های کوتاه موجود شما به کنسول Firebase منتقل نخواهند شد، با این حال، شما قادر خواهید بود اطلاعات پیوند خود را از کنسول goo.gl بیرون برده و صادر کنید.

برای توسعه دهندگان

از ۳۰ مه ۲۰۱۸، فقط پروژه هایی که تا امروز از API های URL Shortener استفاده می کنند می توانند لینک های کوتاه ایجاد کنند. برای ایجاد لینک های کوتاه جدید، API های FDL توصیه می شود. پیوندهای کوتاه FDL به طور خودکار پلت فرم کاربر را تشخیص و کاربر را به وب یا برنامه شما به صورت مناسب ارسال خواهند کرد.

اگر پیش از این از API های URL Shortener برای مدیریت لینک های کوتاه goo.gl استفاده می کردید، می توانید از آنها برای مدت یک سال استفاده کنید، تا ۳۰ مارس ۲۰۱۹، زمانی که API ها به طور کامل متوقف شوند.

همانطور که برای مصرف کنندگان مطرح شد، پس از ۳۰ مارس ۲۰۱۹، تمام لینک ها به مقصد از قبل تعیین شده منتقل می شوند. با این حال، لینک های کوتاه موجود به کنسول یا API فایربیس مهاجرت نخواهند کرد.

URL Shortener یک ابزار عالی است که سازندگان به آن افتخار می کنند. همانطور که به آینده نگاه می کنید، در مورد امکانات لینک های پویای فایربیس (Firebase Dynamic Links) هیجان زده می شوید، به خصوص هنگامی که نوبت به تشخیص پلت فرم پویا و لینک هایی می رسد که فرآیند نصب برنامه را پشت سر می گذارند.

  • 584 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی