بوتاکس

 

بوتاکس برای جمعیت بسیاری استفاده می شود، اما نه برای همه کس. زنان جوان به طور فزاینده ای از تزریق بوتاکس استقبال می کنند. تزریقی که صاف کردن چین و چروک و ظاهری جوان را به آن ها وعده می دهد. نسل جدید نه برای بی اثر کردن عوارض سن بر روی پوست خود بلکه برای پیشگیری از آن به سمت جراحان پلاستیک و یا متخصصین پوست می روند.

لورن مادن فکر می کرد Botox برای نسل مادرش بود. اما هنگامی که یکی از دوستانش تزریق Botox را انجام داد، نظر او تغییر کرد. دوستش به او گفت که بوتاکس چین و چروک های ریز پوست را محو می کند و اطمینان می دهد که این خطوط با افزایش سن عمیق تر نمی شوند.

مادن، ۳۰ ساله، که از چند سال پیش تزریق را شروع کرده است می گوید: “شما درباره چین و چرک ها و افراد مسن فکر می کنید. در ابتدا، من قطعا فکر کردم که بوتاکس فقط برای افرادی است که در تلاشند جوان تر از آنچه که واقعاً هستند بنظر برسند. برخی از افراد فکر می کنند که اگر شما آن را در این سن انجام دهید، به این دلیل است که شما در حال حاضر درباره ظاهر خود نگران هستید. که لزوماً برای من این چنین نیست. واقعاً من فقط به آینده صورتم نگاه می کنم.”

اگرچه اکثر کاربران بوتاکس در محدوده سنی ۴۰ تا ۵۴ سالگی قرار می گیرند، حدود ۱.۲ میلیون تزریق بوتاکس، ۱۸٪ از کل، در سال ۲۰۱۵ بر روی بیماران در دهه سی سالگی آن ها انجام شد. بنا بر اعلام انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، بیش از ۱۰۰ هزار تزریق برای بیماران در دهه ۲۰ سالگی بود. و اگر چه تنها ۱۹۶۰۴ تزریق در نوجوانان انجام شد، این تعداد نشان دهنده یک افزایش ۲ درصدی در سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴ بود.

جراح پلاستیک دکتر مارک همیلتون روند را در کار روزمره خود دیده است. او که دارای دفاتری در Greenwood است، گفت : از آنجا که سازمان غذا و دارو در سال ۲۰۰۲ بوتاکس را برای استفاده آرایشی تأیید کرد، محبوبیت آن با افزایش ده برابری سر به فلک کشیده و آگاهی دارد.

وی افزود : “اکثر بیست ساله ها می گویند‌ جراحی زیبایی چیزی است که من هرگز به آن توجه نکردم، اما با این وجود بوتاکس محبوب تر شده است …. من فکر می کنم .”

برخی از بیماران جوان تر همیلتون پس از تجربه درمان های دیگر مانند میکرودرم ابریژن و فیشال، تصمیم گرفتند که بواکس را با حداقل تهاجم انتخاب کنند. و برخی دیگر با صراحت برای تزریق مراجعه کردند.

 

بوتاکس

 

استفاده از بوتاکس در نسل جدید با والدین آن ها آغاز شد. دکتر آرتور پری، یک جراح پلاستیک در نیویورک و نیوجرسی و نویسنده کتاب “بحث مستقیم درباره جراحی زیبایی” گفت: هر چه داروها طولانی تر استفاده شد، نتایج بهتر بود. آن ها شروع کردند که بدانند آیا بوتاکس از چین و چروک جلوگیری می کند یا نه.

تئوری پشت این کاربرد از علم زیست شناسی سرچشمه می گیرد. تا ۲۰ سالگی همانطور که ما رشد می کنیم، به لطف تولید کلاژن پوستمان ضخیم تر می شود. از ۲۰ تا ۳۰ سالگی، تولید کلاژن متوقف و پوست ما وارد یک الگوی جدید می شود؛ چند چین و چروک شکل می گیرد اما پوست به ضخیم شدن ادامه نمی دهد. در حقیقت از ۳۰ سالگی به بعد پوست ما هر ساله ۱ درصد از ضخامتش را از دست می دهد و چین و چروک ها عمیق تر می شوند.

بوتاکس برای بیماران جوان تر ارزان تر است، نظر به اینکه داروی کمتری برای تزریق موردنیاز است. یک بیمار بوتاکس قدیمی تر معمولی ممکن است حدوداً ۲۵ تا ۳۰ واحد نیاز داشته باشد، هزینه ای بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار. یک بیمار در دهه ۲۰ سالگی، با این حال، در حدود ۱۵ واحد با قیمت ۳۰۰ دلار نیاز دارد.

  • 371 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی