سرعت Wi-Fi

 

خبر خوب : شما چند گزینه برای بهبود دامنه، عملکرد کلی و سرعت Wi-Fi (شبکه بی سیم) خود دارید. نکات و ترفندهای زیر هم باید کمک کنند اگر در یک زمان چندین دستگاه Wi-Fi را در شبکه خود داشته باشید، – مانند رایانه، چاپگر، گوشی هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند، کنسول بازی ویدیویی، سیستم صوتی در چند اتاق و ابزارهای هوشمند خانه. آیا کودکان بخاطر از دست دادن بازی های آنلاین اینترنت با تأخیر را سرزنش می کنند؟ آیا آرزو دارید هنگام مرور کتابهای الکترونیک در رختخواب با iPad خود به اینترنت متصل شوید؟ ادامه مطلب را از دست ندهید!

با ISP (سرویس دهنده اینترنت) شما شروع می شود

شما می توانید سریع ترین روتر در جهان داشته باشید، اما اگر شما از اینترنت ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) خود راضی نیستید، برای بهبود سرعت Wi-Fi مفید نخواهد بود.

تأمین بودجه، اطمینان حاصل کنید که سریعترین سرعت ارائه شده توسط ISP خود را دریافت می کنید – بویژه اگر دوست دارید ویدیو پخش کنید، بازی های آنلاین اجرا کنید، و چندین دستگاه همزمان در شبکه داشته باشید. معمولاً، هرچه بیشتر پرداخت کنید، سرعت دانلود و آپلود سریعتر است و می توانید داده های بیشتری را استفاده کنید.

سرعت Wi-Fi

 

محل، محل، محل

گام بعدی برای بهبود سرعت Wi-Fi این است که مطمئن شوید روتری که اینترنت بی سیم را به شما می دهد، در یک مکان بهینه در خانه شما است. برای رسیدن به حالت بهینه آن را در طبقه اصلی یا بالا و نزدیک به مرکز خانه نگه دارید. از نگهداری روتر در زیرزمین اجتناب کنید، اگر یکی دارید، برقراری ارتباط با آن برای دستگاه های دیگر در خانه سخت خواهد بود. همچنین روتر را در گوشه خانه یا در یک کابینت با درب بسته قرار ندهید، در عوض برای دسترسی حداکثری، آن را در محیط باز خانه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که روی میز یا قفسه کتاب است.

همچنین، روتر بی سیم خود را با آخرین سیستم عامل قابل دانلود، به روز نگه دارید.سرعت Wi-Fi

روترهای جدیدتر، MESH را در نظر بگیرید

بر اساس یک نظرسنجی اخیر IDC، تقریباً نیمی از افراد روترهایی را که حداقل ۱۲ سال عمر دارند مورد استفاده قرار می دهند.

اگر چند سال از زمان ارتقاء روتر شما گذشته است، به فکر یک روتر جدید باشید – با سرعت ۸۰۲.۱۱ac به جای قدیمی تر ۸۰۲.۱۱n – زیرا نه تنها سریعتر است بلکه منطقه گسترده تری را پوشش می دهد و از دستگاههای همزمان بیشتری پشتیبانی می کند. برای حداکثر تأثیر روی سرعت Wi-Fi ، دستگاه های شما، مانند لپ تاپ، نیز باید از سرعت های جدیدتر پشتیبانی کنند.

اغلب شماره با روتر مرتبط است، مانند یک روتر AC3200، که سریعتر از روتر AC1900 است، برای مثال (شماره بالاتر، بهتر است).

کسانی که در یک خانه بزرگتر (و یا خانه های قدیمی تر، با دیوارهای بتونی) هستند ممکن است یک شبکه MESH را در نظر بگیرند، که یک روتر پیشرفته تر است، و شامل چندین “پایگاه” یا “هاب” – توسعه دهنده های بی سیم – برای قرار دادن در اطراف خانه است. این دستگاه ها همه برای پوشش فضای گسترده تر با Wi-Fi سریعتر و قابل اعتمادتر، بصورت بی سیم با روتر ارتباط برقرار می کنند.

تغییر دهنده کانال

روترهای Wi-Fi امروزه در دو فرکانس مختلف منتشر می شوند : ۲.۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز. تشخیص بهترین برای وضعیت شما، می تواند دسترسی، قابلیت اطمینان و سرعت Wi-Fi شبکه شما را بهبود بخشد.

دستگاه های فرکانس ۵ گیگاهرتز، تداخل را در میان دستگاه هایی که در فرکانس ۲.۴Hz در خانه عمل می کنند، به حداقل می رساند، مانند میکروفون، مانیتور بچه و تلفن های بی سیم. در حالی که فرکانس ۲.۴GHz قادر به رسیدن به فاصله دورتری نسبت به فرکانس ۵GHz است، دستگاه های متصل به فرکانس ۵Hz در سرعت های بالاتر کار می کنند.

هنگام اتصال دستگاته های خود به روتر (تنها یکبار موردنیاز است)، می توانید انتخاب کنید کدام فرکانس را ترجیح می دهید.

امنیت، حریم خصوصی

به ویژه در حال حاضر که روترها محدوده وسیعتری نسبت به گذشته دارند، مهم است که رمز عبور Wi-Fi خانگی داشته باشیم. برای اضافه کردن یک رمز عبور خوب، نیازی به مدرک مهندسی کامپیوتر ندارید. اگر مطمئن نیستید، برای کمک با ISP خود تماس بگیرید.

همسایگان که به طور مخفیانه و رایگان از شبکه بی سیم شما استفاده می کنند، همچنین می توانند سرعت Wi-Fi شما را کند کنند. علاوه بر این، ممکن است به علت دانلود از وبسایتهای اینترنتی با محتوای غیرقانونی، مسئولیتی به عهده شما باشد، مانند فیلم های سرقت شده. رمز عبور همچنین شانس هک کردن کامپیوتر و دسترسی به اطلاعات شخصی شما را کاهش می دهد.

  • 326 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی