مراقبت از پوست

پوست انسان باید برای اثرات زیبایی و سلامتی همواره به خوبی مراقبت شود. اغلب، مشکلات پوستی و قرار گرفتن های طولانی در معرض نور خورشید می تواند باعث تیره شدن پوست و شکل گیری لکه ها شود. با این حال، راه هایی برای روشن کردن پوست به طور طبیعی وجود دارد. با این داروهای خانگی شما می توانید از تیرگی افراطی پوست به عنوان مثال بر اثر ملانین اضافی جلوگیری کنید.

چندین ماسک برای روشن کردن پوست به طور طبیعی وجود دارد، که اگر آن ها را یک تا دو بار در هفته روی پوست خود قرار دهید به تدریج اثر خود را نشان می دهند. اگرچه نتایج یک شبه قابل مشاده نیستند و این مهم است که در این زمان ناامید نشوید و یا حتی پوست خود را از ماسک اشباع نکنید.

درمان های روشن کردن پوست :

  • لایه برداری شیمیایی

استفاده از اسیدها که لایه بیرونی پوست آسیب دیده را می سوزانند، پوست را تمیز، روشن، بی عیب و بازسازی می کند. به طور کلی، ۱۰ جلسه لایه برداری شیمیایی برای روشن کردن پوست لازم است.

لایه برداری شیمیایی

  • لایه برداری کریستال

استفاده از کریستال های هیدروکسید آلومینیوم برای حذف لایه بیرونی پوست، جوانسازی پوست را ارتقاء داده و لکه های ناشی از خورشید، آکنه، جوش و یا رگه را از بین می برد. به طور کلی، آن ها سه جلسه یک بار در هفته توصیه می شوند.

لایه برداری کریستال

  • تابش نور پالسی یا لیزر

استفاده از جریان های سریع نور که در رنگدانه های تیره پوست عمل می کنند، آن ها را از بین می برد، که منجر به پوستی شفاف و روشن، یکنواخت و بدون آکنه ها یا لکه های ناشی از نور خورشید می شود.

تابش نور پالسی یا لیزر

کرم ها برای روشن کردن پوست :

Clariderm، Melani-D، Demelan، رتینوئیک اسید، اسید kojic، هیدروکینون یا Differin، باید توسط متخصص پوست تنظیم شوند و می توانید آن ها را از داروخانه ها خریداری کنید.

انواع کرم حاوی ویتامین c برای روشن کردن پوست

مجموعه ویتامین C فشرده از Vitaderm

برای مثال، می توانید با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری پودر چای شیر با عسل، لیمو و نیم قاشق روغن بادام یک ماسک خانگی بسازید. آن را به مدت چند دقیقه روی پوست گذاشته و با آب سرد بشویید. این کار نه تنها به despigmentar  پوست کمک می کند، بلکه روشنایی را برای چهره شما به ارمغان بیاورد.

یکی دیگر از گزینه ماسک بلغور جو دوسر با پنیر خامه ای و آب گوجه فرنگی است، که باید به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت پاک قرار داده سپس با آب سرد بشویید.

سیب زمینی یک ماده طبیعی ایده آل برای روشن کردن پوست و از بین بردن لکه هاست. فقط کافیست آن ها را برش داده و صبح ها روی پوست خود قرار دهید.

  • 434 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی