کرم ضد آفتاب

 

نور خورشید و اشعه هایش بیشترین تأثیر را در پیری زودرس پوست و ابتلا به سرطان پوست دارند. برای پیشگیری از روبه رو شدن با مشکلات پوستی نظیر کک و مک، لک های پوستی، انواع چین و چروک و سرطان پوست سعی کنید همواره در طول روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از این کرم صرفاً برای تابستان و روز های گرم نیست در تمامی فصول و حتی روز های ابری هم بایستی از این کرم برای محافظت از پوست استفاده کرد. شاید هنوز افرادی باشند که استفاده از این کرم را خیلی جدی نگرفته و یا استفاده از آن را تنها در فصل تابستان مهم می دانند. اما ما در این مطلب به شما می گوییم که استفاده از کرم ضد آفتاب در تمامی سال الزامی است.

آلیسون آرتور متخصص پوست و عضو آکادمی پوست آمریکا می گوید: هر روز کرم ضد آفتاب باید بدون در نظر گرفتن آب و هوا و یا برنامه های فعالیت ها در فضای باز استفاده شود. به گفته انجمن سرطان آمریکا، بیش از حد قرار گرفتن در معرض آفتاب به احتمال زیاد شانس ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. خوشبختانه با محافظت از پوست شما از اشعه های مضر خورشید سرطان پوست را می توان بیشتر از بین برد. کرم های ضد آفتاب روزانه حیاتی هستند زیرا اکثریت ما هر روز در معرض نور خورشید قرار نمی گیریم و شاید وقتی که به ساحل یا استخر می رویم از کرم ضد آفتاب استفاده می کنیم.

اما هنگامی که ما در ماشین رانندگی می کنیم و یا برای رسیدن به محل کار راه می رویم حتی این مدت کوتاه هم که در معرض آفتاب قرار می گیرید نیز مضرتر از مدت زمان طولانی است که در آفتاب قرار دارید چرا که  طبق گزارش Cancer Research انگلستان قرار گرفتن در معرض نور خورشید کوتاه و شدید شما را در معرض خطر بالای ملانوم قرار می دهد و به تبع خطرات بیشتری شما را تهدید می کند.

ابر ها به طور کامل از نور خورشید حفاظت نمی کنند. حتی زمانی که هوا سرد و بارانی است برخی از اشعه های UV آن را به زمین می رساند. در حال حاضر برخی ابر ها اکثر این اشعه ها را مسدود خواهند کرد اما بعضی ابر ها اشعه منعکس کننده را نشان خواهند داد و در واقع احتمال افزایش آفتاب را افزایش می دهند و اگر شما در کوه ها هستید حتی اگر خورشید دیده نشود باید مراقب باشید. همچنین برف منعکس کننده اشعه UV است و آن ها را شدیدتر می کند. با توجه به ACS این واقعیت وجود دارد که بیشتر اشعه های UV هنگامی که شما در ارتفاعات بالاتر قرار دارند، به زمین می رسند. بنابراین حتی اگر شما در یک پارک پیچیده شوید، بسیار مهم است که کرم های ضد آفتاب را اعمال کنید و مجدداً از آن استفاده کنید.

شما می توانید با استفاده از ضد آفتاب سال ها پوست خود را خاموش کنید آرتور می گوید: استفاده از کرم های ضد آفتاب روزانه می تواند مانع از پیری پوست شود. او به مطالعه گسترده ای از استرالیا می پردازد که مصرف روزانه کرم های ضد آفتاب را به صورت گاه به گاه یا فقط زمانی که من واقعاً به آن نیاز دارم استفاده می کنم. همچنین می گوید پس از چهار سال و نیم تحقیق دو گروه را با یکدیگر مقایسه کردم گروهی که زمانی که احساس می کردند به کرم های ضد آفتاب نیاز دارند از ضد افتاب استفاده می کردند و گروه دوم هر روز و به طور مداوم از کرم ضد آفتاب استفاده می کردد. پس از چهار سال و نیم تحقیق متوجه شدم که گروه اول دچار افزایش قابل توجهی لکه های قهوه ای و خطوط ظریف شدند و گروه دوم هیچ علائمی قابل تشخیص از پیری پوست نشان نداند.

  • 213 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی