دیابت

 

یک مطالعه گسترده نشان می دهد که خوردن فقط یک وعده گوشت در روز می تواند به دیابت منجر شود. این عادت های تعجب آور می تواند منجر به دیابت شود. این مطالعه ۴۵،۴۱۱ نفر از مردم ۴۵ تا ۷۴ ساله قومی چین را از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ با استفاده از یک پرسشنامه که ۱۶۵ مورد مواد غذایی را پوشش می دهد (۳۳ مورد آن گوشت بودند)، دنبال کرد. محققان در مورد عادات غذایی و مصرف مواد غذایی آنها مصاحبه کردند.

در پایان مطالعه، حدود ۵۲۰۰ نفر از بیماران مبتلا به دیابت بودند. داده ها گزارش داد که فقط به اندازه یک کف دست، باعث افزایش خطر ابتلا به دیابت تا ۲۳ درصد برای گوشت قرمز و تا ۱۵ دصد برای گوشت تیره موجود در مرغ می شود. در ان روی سکه، خوردن این مواد غذایی می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. تحقیقات جمعیت غربی نتیجه های مشابهی را به دست آورده اند؛ یک مطالعه دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۱ نشان داد بر اثر مصرف یک وعده روزانه از گوشت قرمز خطر ابتلا به دیابت بزرگسالی ۱۹ درصد افزایش یافته است.

به گفته Koh Woon Puay ، نویسنده اصلی این مطالعه و استاد دانشکده پزشکی Duke-NUS، این احتمال وجود دارد که آهن هیدروکربوری موجود در گوشت قرمز یا تیره سبب به خطر افتادن سلامتی شود. اگرچه بدن به سرعت آهن haem را جذب می کند، سطوح بالای مواد مغذی می تواند به بافت آسیب برساند از جمله آنهایی که انسولین را در پانکراس تولید می کنند – که می تواند به دیابت منجر شود.

گوشت، مرغ، غذاهای دریایی و ماهی حاوی مقادیر زیاد آهن هیم است. خوشبختانه، شما هنوز هم می توانید دوز روزانه آهن خود را از طریق نسخه غیر haem دریافت کنید، که در غذاهای گوشتی و گیاهی مانند سبزیجات سبز تیره، آجیل و دانه ها یافت می شود.

هنگامی که بحث زور و اجبار به میان می آید، دوستداران گوشت مجبور نیستند کباب ترک بوقلمون را ترک کنند (مجازات در نظر گرفته شده است!) آنچه که متخصصان باید در مورد اثرات بهداشتی مصرف گوشت بگویند، بخوانید.

پروفسور Koh Woon گفت : “لازم نیست گوشت را از رژیم غذایی به طور کامل حذف کنیم، به جای آن تلاش کنید مصرف روزانه را کاهش دهید، به ویژه گوشت قرمز. همچنین سینه مرغ، ماهی یا صدف، پروتئین گیاهی و محصولات لبنی را برای کاهش خطر ابتلا به دیابت انتخاب کنید.”

  • 267 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی