قرار گرفتن در معرض تلفن همراه

 

گزارش سلامت عمومی در کالیفرنیا نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض تلفن همراه برای ما بد است.

بسیاری از ما گوشی های تلفن همراه خود را در هر زمان و به راحتی در دسترس قرار می دهیم – در جیب یا کیف پول یا شاید فقط چند سانتیمتر با فاصله از چهره ما به صورت روزانه! با توجه به اینکه ما چقدر به این دستگاه ها اعتیاد داریم، دانشمندان مطالعه کرده اند هر گونه آسیب سلامتی ممکن است از قرار گرفتن در معرض تلفن همراه – مقدار تابش، به طور خاص – ایجاد شود.

اگرچه اگر چه جامعه علمی بزرگ هیچ مدرکی قوی ارائه نکرده است تا نشان ددهد که بطور مداوم قرار گرفتن در معرض تلفن همراه به طور مضر است، وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا اخیراً رهنمودهای خود را برای کاهش مواجهه با انرژی فرکانس رادیویی منتشر شده از دستگاه های تلفن همراه صادر کرد.

طبق گزارش CDPH، حدود ۹۵ درصد از آمریکایی ها دارای تلفن همراه هستند که ۱۲ درصد روزانه به اینترنت دسترسی دارند. گزارش همچنین بیان می کند سن متوسطی که یک فرد برای اولین بار یک تلفن همراه دریافت می کند، ۱۰ سال است.

برای به حداقل رساندن اثرات منفی قرار گرفتن در معرض تلفن همراه ، گزارش بهداشت عمومی موارد زیر را پیشنهاد می دهد :

  • دور نگه داشتن گوشی از بدن،
  • کاهش استفاده از تلفن همراه زمانی که یک سیگنال ضعیف وجود دارد،
  • محدود کردن حجم دانلود یا آپلود فایل های صوتی یا ویدئویی،
  • نگه داشتن تلفن دور از رختخواب در شب،
  • حذف هدست زمانی که در تماس نیستید،
  • و اجتناب از محصولاتی که ادعا می کنند برای مسدود کردن انرژی فرکانس رادیویی هستند.

CDPH می گوید که این محصولات در واقع ممکن است قرار گرفتن در معرض انتشارات بالقوه مضر را افزایش دهند.

سوفی بوشویک، سردبیر ارشد Popular Science می گوید: “این حقیقت که آنها دستورالعمل ها را صادر کردند (چگونگی کاهش قرار گرفتن در معرض تلفن همراه)، به نظر می رسد نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض تلفن همراه یک مشکل است. در حالی که در واقع، من فکر می کنم توافق علمی در حال حاضر این است که آنها یک ارتباط قوی بین قرار گرفتن در معرض تابش های تلفن همراه و سرطان مغز یا سایر مشکلات بهداشتی پیدا نکرده اند، اما آنها گفتند ما باید در طولانی مدت این مسئله را مطالعه کنیم.”

وی افزود: “من فکر می کنم که به همین دلیل، دستورالعمل ها کمی گمراه کننده است زیرا باعث ایجاد ترس زیاد در مورد مسئله ای می شود که ما مطمئن نیستیم مردم واقعاً باید از آن بترسند.”

به جای نگرانی در مورد تابش، بوشویک پیشنهاد می کند که مردم توجه عمومی را روی بزرگترین خطر شناخته شده برای سلامتی در مورد تلفن های همراه متمرکز کنند : ارسال پیام کوتاه در حین رانندگی.

او می گچوید : “ارسال پیام کوتاه در حین رانندگی بیشتر از سرطان مغز ناشی از تابش تلفن همراه مردم را خواهد کشت.”

  • 228 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات

تبلیغات متنی